Saznajemo: Mladić koji je osuđen da je u tuči na Zakintosu Amerikancu naneo teške telesne povrede zbog kojih je preminuo vratio se u Srbiju
Blic 26.01.2021 | Danijela Luković
![Saznajemo: Mladić koji je osuđen da je u tuči na Zakintosu Amerikancu naneo teške telesne povrede zbog kojih je preminuo…](https://nstatic.net/img/logo/s/blic.png)
Dušan Ranković, mladić iz Srbije koji je 2018. godine osuđen na 10 godina zatvora zbog nanošenja teških telesnih povreda Amerikancu Bakariju Hendersonu u tuči na Zakintosu, pušten je uslovno iz zatvora u Grčkoj i vratio se u Srbiju, saznaje "Blic".
Kako je ranije pisao Blic, Ranković krajem prošle godine odslužio trećinu kazne, i vlasti u Grčkoj razmatrale su da li ima predispozicija da bude uslovno pušten na slobodu. Očigledno je procenjeno da su stečeni svi uslovi, i on je 21. januara doputovao u Srbiju. To je za "Blic" potvrdila i njegova majka Mila Ranković, ali ona nije želela mnogo da se upušta u priču. - Izvinite, ne želim da dajem nikakve komentare, ni uopšte da razgovaram sa novinarima. Moj sin nije