Američka jednačina: Šta će „priznanje“ međunarodno priznatoj Srbiji od strane nepriznatog Kosova
Sputnik 08.02.2021 | Piše Mira Kankaraš Trklja
![Američka jednačina: Šta će „priznanje“ međunarodno priznatoj Srbiji od strane nepriznatog Kosova](https://nstatic.net/img/logo/s/sputnik.png)
Srbija kao priznata država nema nikakvu potrebu da ulazi u bilo kakve odnose koji se tiču međusobnog priznanja sa Kosovom. Ona ima puni međunaropravni subjektivitet i apsolutno joj ne treba da je neko dodatno priznaje, a pogotovo ne takozvano Kosovo. Samo u Američkoj jednačini – međunarodno priznatu Srbiju treba da prizna nepriznato Kosovo.
A upravo to, međusobno priznanje Srbije i Kosova, poželeo je predsedniku Aleksandru Vučiću prvi čovek SAD Džozef Bajden, u čestitki povodom Dana državnosti Srbije. Dakle, on je i priznanje Srbije, de fakto predstavio kao deo nekakvog kompromisa što predstavlja pravnu besmislicu. Naučni saradnik Instituta za međunarodnu politiku i privredu dr Miloš Jončić, objasnivši da međunarodno priznatoj Srbiji ne treba priznanje, dodaje da doktrina međunarodnog prava stoji na