Bitka za nikšić: Izbori u rodnom gradu predsednika poslednja slamka spasa za Mila, počinje prvo odmeravanje snaga na uzavreloj političkoj sceni Crne Gore
Blic 21.02.2021 | Igor Žarković
![Bitka za nikšić: Izbori u rodnom gradu predsednika poslednja slamka spasa za Mila, počinje prvo odmeravanje snaga na…](https://nstatic.net/img/logo/s/blic.png)
Pola godine nakon istorijskih parlamentarnih izbora koji su posle tri decenije sa vlasti oterali DPS Mila Đukanovića, na red dolazi prvo odmeravanje snaga na uzavreloj političkoj sceni Crne Gore - lokalni izbori u Nikšiću.
Poslednja slamka spasa za aktuelnog predsednika, da u rodnom gradu pokaže da je još ozbiljan igrač, prilika za Demokratski front da naglasi kako su oni bili "glavni" u istorijskoj pobedi u avgustu i nepravedno ostali skrajnuti nakon formiranja vlade, ili šansa za "male aktere" da na duboko fragmentisanoj političkoj sceni nađu svoje mesto - sve su to narativi najvažnijih lokalnih izbora u istoriji Crne Gore. Politički analitičar Luka Radnonjić kaže za "Blic" da ovi