Kalinić blistao: Valensija pregazila Zenit u Rusiji, dabl-dabl srpskog košarkaša

Večernje novosti 25.02.2021  |  Novosti online

KOŠARKAŠI Valensije pregazili su Zenit u Sankt Peterburgu sa 91:62 u 26. kolu Evrolige i stigli su do trećeg vezanog trijumfa u elitnom takmičenju.

Izabranici Đaumea Ponsarnaua su neverovatnom igrom u drugom poluvremenu slomili otpor domaćina. Tim iz Španije je u drugom delu meča primio samo 21 poen. Kada odigrate tako u odbrani rival nema šta da traži. Ništa nije slutilo na ovakav ishod posle kvalitetnog prvog poluvremena ekipe Ćavija Paskvala. Valensija je nakon 20 minuta igre vodila sa 44:41. Gostima je ova pobeda mnogo važna u borbi za plasman u Top 8 Evrolige. Najefikasniji u ekipi Valensije bio je Bojan