Зашто је образовање у Србији скупо

Политика 04.03.2021
Зашто је образовање у Србији скупо

У „Политици” од 22. фебруара ове године прочитао сам текст „Од предшколског узраста до факултета потребно 34.000 евра”.

Зашто је у Србији образовање младих толико скупо? Да ли је рађено неко истраживање на ту тему? Надам се да Министарство просвете Србије има уобичајене контакте са министарствима неких западноеевропских држава по том питању. Раније су деца из имућнијих породица у Србији одлазила на студије у неку земљу Западне Европе, сада могу то да чине и деца родитеља који нису тако имућни, јер испаде да је студирати у Амстердаму или Паризу јефтиније него у Београду! Живим у

Прочитајте још

Кључне речи

Коментари

Региони, најновије вести »