Cedevita Olimpija igra sjajnu košarku: Deveti vezani trijumf LJubljančana u ABA ligi, Borac bez šanse za iznenađenje

Večernje novosti 06.03.2021  |  Novosti online

KOŠARKAŠI Cedevita Olimpije nastavili su sa sjajnim igrama u ABA ligi. LJubljančani su slavili protiv Borca u Čačku u 20. kolu sa 82:95.

Već posle prvog poluvremena bilo je jasno da će izabranici Jurice Golemca ostvariti novi trijumf u regionalnoj ligi, deveti u nizu Cedevita Olimpija je nakon 20 minuta košarke imala prednost od 14 razlike - 42:56. Nastavilo se i u istom ritmu u drugom poluvremenu. Igrači Marka Marinovića su dobili samo četvrtu četvrtinu, ali tada je pobednik već bio poznat. Najefikasniji kod gostiju bio je Kendrik Peri koji je postigao 21 poen, pratio ga je Mikel Hopkins sa 14. Kod