Fudbal: Spartak završio učešće u Kupu, Vojvodina pobedila 2:1 u Subotici

Subotica.com 12.03.2021  |  Subotica.com

Nakon velike borbe na Gradskom stadionu i brzih golova u nastavku meča četvrtfinala Kupa Srbije Vojvodina je pobedila 1:2 i obezbedila plasman u dalji tok takmičenja. Posle mirnog poluvremena koje je proteklo u nadmudrivanju, nastavak utakmice doneo je dinamičniju igru i golove. Gosti su poveli, Spartak brzo izjednačio golom Šimure, ali je Bojić odlučio ko nastavlja dalje takmičenje.

Prvih 45. minuta igre proteklo je u nadmudrivanju, a Subotičani su prvi pripretili preko Savkovića posle odličnog pasa Tufegdžića, ali je prilikom prijema igrao rukom. Uzvratili su Novosađani brzim napadom, Bojić je šutirao, Dujmović odlično intervenisao. Igra je bila izjednačena, ali bez velike opasnosti po čuvare mreže, sve do 25. minuta kada je Vojvodina imala najbolju šansu. Nikola Drinčić je prihvatio odbijenu loptu na dvaesetak metara od gola, silovito je