ABA - Pirova pobeda, Partizan srušio lidera za prekid crnog niza!

Sportske.net 20.03.2021  |  Sportske.net

U 22. kolu regionalne ABA lige, košarkaši Partizana savladali su lidera na tabeli Mornar rezultatom 83:75 (18:16, 24:20, 20:20, ). "Crno-beli" su konačno prekinuli nestvaran niza od sedam utakmica bez pobede u regionalnom takmičenju, još od 3. januara kada je u Splitu savladana domaća ekipa.

Prvu četvrtinu obeležila su smenjivanja dve ekipe u vođstvu, ali je na kraju taj deo igre pripao domaćoj ekipi rezultatom 18:16. Slična slika i u drugih deset minuta, Partizan je velikom serijom 11:0 uspeo da stekne pet poena prednosti, da bi na kraju to bilo i "plus šest" - 42:36. Partizan je svoju prednost "blindirao" tokom treće četvrtine zahvaljujući raspoloženom Tomasu, ali je pred poslednju četvrtinu prednost i dalje bila ista - 62:56. Domaćin je u poslednjoj