Portugalija gubila pa razbila Luksemburg, remi Turske i Letonije, strašan meč Belgijanaca

Vesti online 30.03.2021

Fudbaleri Portugalije pobedili su sa 3:1 Luksemburg posle preokreta u meču 3. kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Domać fudbaleri su poveli, da bi pred kraj poluvremena Diogo Žota izjednačio glavom na centaršut Pedra Neta. Utakmica je odlučena početkom drugog poluvremena. Kristijano Ronaldo je sjajno reagovao na pas Žoao Kansela i u 51. minutu povisio na 2:1. Probali su Luksemburžani da se vrate u utakmicu, imali i sjajnu šansu preko jednog od najboljih igrača Sebastijena Tila u 71. minutu, ali je golman Antoni Lopes sjajno intervenisao, sačuvao mrežu i pobedu Portugalcima.