Ajaks i Dinamo u minusu pred revanš

Danas 08.04.2021  |  Piše: N. M.

Arsenal remizirao sa Slavijom iz Praga, brejk napravili Roma, Viljareal i Mančester junajted u prvim susretima četvrtfinala Lige Evrope Ostvario je Dinamo istoriski rezultat eliminacijom Totenhema u osmini finala Lige Evrope, međutim pohod ka polufinalu biće mu neuporedivo teži posle večerašnjeg poraza u Zagrebu od Viljareala (0:1).

Arsenal se pošteno namučio sa Slavijom iz Praga koja je golom Holesa u 94. minutu napravila sjajnu uvertiru za revanš četvrtfinala, pošto je remijem u Londonu (1:1) stekla prednost personifikovanu golom u gostima. Mančester junajted je sa rutinskih 2:0 u Granadi, izvesno, došao do kapitalne prednosti. Ajaks je na poluvremenu vodio, ali je Roma napravila preokret za konačnih 1:2 u Amsterdamu. Veoma sadržajno prvo poluvreme viđeno je na Maksimiru; domaćinu je i