Đere posle velike borbe u polufinalu Kaljarija

Danas 09.04.2021  |  Piše: Sport klub

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u polufnale ATP turnira u Kaljariju pošto je rezultatom 2:1 posle velike borbe bio bolji od domaćeg tenisera Lorenca Muzetija. Protivnik teniseru iz Sente biće bolji iz duela koji kasnije u petak igraju Nikoloz Basilašvili i Jan-Lenart Štruf.

Đere je slavio po gemovima 6:4, 4:6, 6:2 posle 183 minuta tenisa. Delovalo je da će Đere lakše doći do prolaza u polufinale kada je poveo sa 1:0 posle jednog brejka u prvom setu. Iskoristio je, doduše tek četvrtu set-loptu. Međutim, u drugom delu je u nekim momentima bio prilično dekoncentrisan, čak triput je gubio servis, pa je Italijan uspeo da izjednači. Međutim, u trćem setu nije bilo nedoumica – posle dva brejka poveo je sa 5:2 i servirao za pobedu, ali tada