Pao otkaz zbog nepriznatog gola Ronalda u Beogradu

Sportske.net 13.04.2021  |  Sportske.net

Glavni sudija utakmice između Srbije i Portugala u Beogradu Dani Makeli prekinuo je saradnju sa svojim pomoćnikom Mariom Diksom zbog toga što mu ovaj nije signalizirao da je Kristijano Ronaldo postigao gol u trećem minutu nadoknade kvalifikacionog meča za Mundijal.

Srbija i Portugal su 27. marta odigrali nerešeno 2:2, ali je najveću pažnju izazvao momenat iz poslednjeg minuta nadokande kada je udarac Ronalda sa gol-linije izbacio Stefan Mitrović. Ostaje pitanje da li je ili ne lopta celim obimom prešla gol-liniju, ali Diks, koji je bio u nešto boljoj poziciji od Mekalija, procenio je da gola nije bilo. Makeli je saopštio da više neće sarađivati sa pomoćnikom, pa Diks neće suditi na Evropskom prvenstvu, njega će zameniti Jan