Siti preokrenuo protiv Dortmunda za polufinale Lige šampiona

Nova 14.04.2021  |  Autor:Strahinja Nikolić

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Borusiju iz Dortmunda rezultatom 2:1 i tako obezbedili mesto u polufinalu Siti je u utakmicu ušao sa 2:1, pa je Borusija od samog početka krenula ofanzivno, što je dalo rezultata nakon 15 minuta igre, pošto je Belingem lepu akciju svog tima krunisao golom.

Siti je od tog momenta krenuo znatno ofanzivnije, ali nisu uspeli da pogode mrežu rivala, i pitanje je kako bi bila završena utakmica da u 55. minutu Emre Čan krajnje nespretno zahvatio loptu i pogodio sebe u ruku, zbog čega je dosuđen penal koji je Marez pretvorio u izjednačenje, a sve dileme je otklonio Foden 15 minuta pre kraja utakmice. Izveo je korner Marez, uposlio Bernarda Silvu koji je pronašao Fodena na ivici kaznenog prostora. Usledio je prelep udarac