Najbogatiji klubovi spremili plan za zatvoreno takmičenje, UEFA oštro reaguje: “Ko igra Superligu, ne može ništa drugo…”
Nedeljnik 18.04.2021 | Nedeljnik.rs

JAVIER SORIANO / AFP / Profimedia Grupa najbogatijih i najvećih evropskih fudbalskih klubova u osnovnim principima se usaglasila oko plana stvaranja “otcepljenog” evropskog klupskog takmičenja koje bi, ako dođe do realizacije, popravilo finansije klubova i poremetilo odnose koji je uspostavila UEFA.
Posle nekoliko meseci tajnih pregovora, Real Madrid i Barselona u Španiji; Mančester junajted, Mančester siti, Liverpul i Čelzi u Engleskoj; i Juventus i Milan u Italiji – mogli bi se oglasiti već večeras ili u narednim danima, prema informacijama više ljudi koji su upoznati sa planovima evropskih klupskih velikana, piše Njujork tajms. Takozvana Superliga o kojoj su se najveći navodno dogovorili – takmičenja vrhunskih evropskih klubova koje bi po konceptu bilo