Superliga Srbije: Rad je hit proleća, Napredak deklasirao Proleter, a Voždovcu gradski derbi

Hot sport 24.04.2021  |  HotSport HotSport Pavle

Odigrano je još pet utakmica 33. kola Superlige Srbije i na svim duelima, pobede su odneli domaćini… Voždovac je savladao Čukarički (2:1), Javor Mačvu (2:0), Mladost je bila bolja od TSC-a (2:1), Napredak od Proletera (5:0), a Rad od Bačke (3:0).

U malom gradskom derbiju, Zmajevi su nadigrali Brđane i pomogli Vojvodini da dodatno osigura treće mesto, ukoliko slavi. Voždovac je poveo golom Milosavljeva u 13. minutu, da bi gosti izjednačili do kraja poluvremena preko Stefana Kovača. Trenutak odluke desio se u 58. minutu, kada je penal u gol pretovorio Stefan Purtić, a Čukarički je u nadoknadi vremena, ponovo dobio crveni karton. Mačva je doživela i četvrti uzastopni poraz, od Javora, koji je napravio krupan