Fiorentina opet kobna za Juventus, majstorija Vlahovića dovoljna, Inter sve bliži tituli

Sportske.net 25.04.2021  |  Sportske.net

Fudbaleri Fiorentine drugi put ove sezone pokazali su se kao kobni za Juventus pošto su u jednom od zanimljivijih susreta 33. kola Serija A odigrali na svom terenu 1:1 u meču koji je obeležila majstorija Dušana Vlahovića.

Domaćin je imao više od igre u prvih pola sata meča, a prilike su pred golom Vojćeha Sčenskog propuštali i srpski reprezentativci Dušan Vlahović i Nikola Milenković. Najbolju je imao Erik Pulgar u 21. minutu kada je pogodio stativu. Nagrada je stigla u 29. minutu kada je Vlahović "panenkom" postigao gol sa penala koji je igrajući rukom u svom kaznenom prostoru skrivio Adrien Rabio. Jedinu pravu priliku za Juventus u prvom poluvremenu propustio je Aron Ramzi u 43.