Barsa ''vratila brejk'', sad ima ''meč loptu''!

Sportske.net 28.04.2021  |  Sportske.net

Ekipa ruskog Zenita je još u prve dve četvrtfinalne utakmice u Barseloni pokazala da će biti tvrd orah za favorita, pa je večeras bilo očekivano da će i na svom terenu još jednom pružiti sjajan otpor najboljoj ekipi posle ligaškog dela sezone.

Tako je i bilo, ali tim iz Sankt Petersburga nije uspeo da još jednom iznenadi Barsu. Na kraju, Katalonci su slavili rezultatom 78:70 i tako poveli sa 2:1 u četvrtfinalnoj seriji. Potpuno ravnopravna borba vodila se tokom prvog poluvremena, sve do sredine trećeg kvartala, kada je Barselona stekla deset poena prednosti - 52:42. Zenit je potom uspeo da ponovo uhvati priključak, ali sredinom poslednje četvrtine gosti ponovo odlaze na osam poena razlike i do kraja nisu