Andrej Popović iz Kikinde - osvajač prve nagrade na Regionalnom takmičenju talenata
RTV 05.05.2021 | RTV (Branislav Ugrinov)
![Andrej Popović iz Kikinde - osvajač prve nagrade na Regionalnom takmičenju talenata](https://nstatic.net/img/logo/s/rtv.png)
KIKINDA - Maturant Osnovne škole ''Đura Jakšić'' u Kikindi, Andrej Popović, osvajač je prve nagrade na Regionalnom takmičenju talenata u Beogradu. Kikindskom mladom istraživaču prvo mesto pripalo je za rad ''Numerička i eksperimentalna podrška astrofizičkim problemima''. Andreja uskoro očekuje predstavljanje drugog naučnog istraživačkog rada u kom se poseban akcenat stavlja na fuziju.
Dugogodišnji polaznik Regionalnog centra za talente u Beogradu, maturant OŠ ''Đura Jakšić'' u Kikindi, Andrej Popović, mladi je istraživač koji se potpuno posvetio astrofizici, nauci o svemiru i astronomiji, ali u tolikoj meri da je započeo naučno istraživačke radove već tokom osnovne škole baveći se izračunavanjem termovizije, uz podršku zaposlenih na Vojno - tehničkom institutu. Poslednji rad pod nazivom ''Numerička i eksperimentalna podrška astrofizičkim