Moćna Selta pregazila Viljareal, finalista Lige Evrope ponižen kod kuće

Sportske.net 09.05.2021  |  Sportske.net

Fudbaleri Selte iz Viga načinili su jedno od većih iznenađenja ovog vikenda pošto su u derbiju 35. kola La Lige ubedljivo slavili na gostovanju Viljarealu 4:2 i tako zadržali šanse da ih naredne sezone gledamo u evropskim takmičenjima.

Viljareal kao da je mislima već u finalu Lige Evrope, gde će se 26. maja sastati u Gdanjsku protiv Mančester junajteda, a već u prvom poluvremenu čak tri lopte završile su u njihovoj mreži. Najpre je u 19. minutu Santi Mina doveo goste iz Viga u vođstvo nakon sjajnog skoka i udarca glavom posle centaršuta sa leve strane. Viljareal se trgao i izjednačio već nakon šest minuta kada je Moi Gomez na isti način iskoristio sjajan solo-prodor i centaršut Rubena Penje. Već