Fudbal: "Golubice" u polufinalu Kupa Srbije

Subotica.com 14.05.2021  |  Subotica.com

„Golubice“ su obezbedile plasman u polufinale Kupa Srbije. Spartak je u Paožarevcu slavio protiv domaćeg tima sa 5:1 i prema očekivanju prošao dalje u borbi za odbranu trofeja najmasovnijeg klupskog takmičenja. Seriju je otvorila Žvana Stupar posle 3 minuta igre, a Filipovićeva je stavlia tačku na ubedljiv trijumf u četvrtfinalu.

Od samog starta Spartak je diktirao ritam. Malo je trebalo „golubicama“ da stignu do prednosti. Živana Stupar je savladala Obradovićevu za 1:0. Vođstvo je udvostručila kapitenka Violeta Slović samo tri minuta kasnije. Alice Kusi je postigla treći gol za Subotičanke, a potom je i Tijana Filipović bila precizna za vođstvo od 4:0 u prvom delu meča. I u nastavku je Spartak bio bolji. Mogle su „golubice“ i ubedljivije da slave. Slovićeva nije iskoristila penal. Domaći