Srpska štafeta jednom nogom na OI! Odličan rezultat plivača na Evropskom prvenstvu, Anja Crevar šesta u Evropi

Sportal blic 17.05.2021

Srpska plivačica Anja Crevar osvojila je šesto mesto u finalu trke na 400 metara mešovito, dok je muška štafeta 4 x 100 metara bila sedma prvog dana Evropskog prvenstva u plivanju u Budimpešti.

Crevar je trku isplivala u vremenu 4:40,84. što je tri sekunde sporije od njenog ličnog i državnog rekorda. Zlato je osvojila mađarska plivačica Katinka Hosu, dok su srebro podelile Mađarica Viktorija Mihaljvari i Britanka Ejmi Vilm. Štafeta Srbije u sastavu Stjepanović, Nikolić, Barna, Aćin bila je sedma i ostvarila vreme koje ih gotovo sigurno vodi na Olimpijske igre u Tokiju. Srpski reprezentativci trku su završili u vremenu 3:13,73 i za 18 stotinki popravili