Svi ste čuli za karaulu Košare, ali ne i za onu koja je na tom mestu bila do 1999. Ovu fotografiju je retko ko video (foto)

Kurir 19.05.2021
Svi ste čuli za karaulu Košare, ali ne i za onu koja je na tom mestu bila do 1999. Ovu fotografiju je retko ko video (foto)

Pre karaule Košare, na maltene istoj poziciji nalazila se karaula Boro Vukmirović

O ratu na Prokletijama 1999. godine, posebno u danima, onih 67 koliko je trajala, najviše se govori. Jedna od najžešćih bitaka vodila se na rejonu Rasa Košares koja je bila pod konstantnim napadima 67 dana. Ipak, iako se stalno govori o tih 67 dana, i o 1998. i 1999. godini, važno je napomenuti da je naš narod tamo ginuo i ranije. Na određenim pozicijama vojska je imala svoje snage za slučaj eventualnog upada Albanaca na teritoriju Kosova i Metohije i pokušaja

Pročitajte još

Ključne reči

Društvo, najnovije vesti »