Liga Evrope: Viljareal osvojio prvi trofej u klupskoj istoriji, De Hea tragičar Mančester Junajteda

Danas 27.05.2021  |  Piše: BBC News na srpskom

Fudbaleri španskog Viljareala osvojili su Ligu Evrope, pošto su u finalu u Gdanjsku posle boljeg izvođenja penala savladali engleski Mančester Junajted sa 11:10.

Posle regularnog dela i produžetaka, utakmica je završena bez pobednika – 1:1. Tragičar Mančester Junajteda bio je golman David de Hea kome je kolega iz Viljareala Heronimo Rulji odbranio penal u desetoj seriji. Španska ekipa povela je u 29. minutu pogotkom Đerara Morena, a izjednačio je Edinso Kavani u 55. minutu. Finalna utakmica odigrana je na stadionu Miejski pred oko 10.000 navijača, što je četvrtina ukupnog kapaciteta. Trijumfom u Ligi Evrope, fudbaleri