Holandija u završnici savladala Ukrajinu

Politika 14.06.2021

Fudbaleri Holandije pobedili su sinoć u Amsterdamu selekciju Ukrajine sa 3:2, u meču prvog kola Grupe C Evropskog prvenstva.U prvom poluvremenu nije bilo golova, najbolje šanse imali su fudbaleri Holandije preko Đorđina Vajnalduma u 39. i Denzela Damfrisa u 41. minutu.

Holandiju je u vodstvo doveo Vajnaldum u 52. minutu, nakon što je iskoristio odbijenu loptu i savladao golmana Georgija Buščana. Sedam minuta kasnije drugi gol za domaću selekciju postigao je Vut Veghorst, takođe nakon odbijene lopte. Dva gola Ukrajina je postigla u četiri minuta. Prvo je Andrej Jarmolenko sa dvadesetak metara preciznim šutom u 75. minutu smanjio rezultat, da bi izjednačenje doneo Roman Jaremčuk glavom, nakon izvedenog slobodnog udarca. Damfris je