Plivanje: Kadeti "Spartak Prozivke" prvaci Vojvodine

Subotica.com 29.06.2021  |  Subotica.com

Na Prvenstvu Vojvodine u plivanju za pionire i kadete održanom za vikend u Pančevu, Spartak Prozivka u kadetskoj konkurenciji osvojio je prvo mesto, dok su mlađi takmičari, deca rođena 2009. i 2010. godine, bili peti. Najuspešniji plivači su bili Una Milošević , Ognjen Gabrić i Leon Ujvari, osvojivši zlatne medalje u svojim uzrasnim kategorijama. Ujedno je održan i plivački Miting „Vojvodina Open“ za juniore i seniore. Subotičani su bili uspešni i osvojili 17 medalja.

U konkurenciji pioniri i kadeta zlato su osvojili: Una Milošević na 200m prsno, Ognjen Gabrić na 200m leđno, Leon Ujvari na 100m delfin. Štafeta 4x50 dečaci - Gabrić, Ujvari, Miler i Burić. Srebrom su se okitili: Aleksandra Kovač Striko na 200m prsno, Leon Ujvari na 200m leđno, Teodora Ždrnja na 200m mešovito. Štafeta 4x50 mešovito devojčice - Ždrnja, Kostić, Martić, Čović. Bronzane medalje su osvojili: Leon Ujvari na 200m mešovito, Maša Kostić 200m slobodno,