Nešto drugačija Italija je novo normalno: Belgijanci eliminisani sa Evropskog prvenstva…

Nedeljnik 02.07.2021  |  Mihajlo Draškić

Christof STACHE / AFP / Profimedia Fudbaleri Italije pobedili su reprezentaciju Belgije rezultatom 2:1 u četvrtfinalu Evropskog prvenstva, u meču koji je odigran u Minhenu.

Strelci za reprezentaciju Italije bili su Nikolo Barelja u 31. i Lorenco Isninje u 44. minutu, dok je gol za Belgijance postigao Romelu Lukaku u drugom minutu nadoknade vremena, sa penale. Italija je agresivnije započela utakmicu i stvorila nekoliko solidnih šansi. Zatim je Leonardo Bonući postigao gol u 13. mnutu, ali je sfiran ofsajd. Kevin De Brujne je propustio najbolju šansu , do tada, za Belgijance u 22. minutu, kada je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali