Od košmara do najlepšeg sna! Danci kroz dramu, preko Čeha, do polufinala EURO 2020!

Sportal blic 03.07.2021

Treći učesnik polufinala na EURO 2020 je Danska! Ova reprezentacija je u četvrtfinalu, koje je odigrano u Bakuu, bila bolja od Češke - 2:1 (2:0).

Iako mnogi ove dve selekcije nisu uopšte videli u ovoj fazi takmičenja, i jedni i drugi su se još jednom predstavili u sjajnom izdanju, odigrali odličnu utakmicu, ali je nešto bolja bila Danska. Izabranici Kaspera Hjulmanda su u prvom poluvremenu bili konkretniji i praktično odredili tok utakmice. Češka je morala da juri zaostatak, koji je nakon 45 minuta bio dva gola, i uspela je da ranim pogotkom u drugom delu, utakmici da dozu neizvesnosti. Imala je ova