28 Godina ga držao kao roba u koprivnici: Policija uhapsila muškarca koji je zlostavljao čoveka skoro tri decenije
Blic 05.07.2021
![28 Godina ga držao kao roba u koprivnici: Policija uhapsila muškarca koji je zlostavljao čoveka skoro tri decenije](https://nstatic.net/img/logo/s/blic.png)
Hrvatska policija je dovršila kriminalističko istraživanje kojim je obuhvaćen 65-godišnji muškarac sa područja Koprivničko-križevačke županije, zbog sumnje da je počinio krivično delo trgovina ljudima i čoveka držao kao roba skoro tri decenije.
Policija u svom šturom saopštenju navodi da je osumnjičeni koji živi na području Koprivničko-križevačke županije, od 1993. godine do juna ove godine na svom poljoprivrednom gazdinstvu, iskorišćavajući teške porodične prilike i životne okolnosti držao 66-godišnjaka. U tih 28 godina koliko je čoveka držao u "ropstvu" čak ga je fizički zlostavljao i prisiljavao na svakodnevni teški fizički rad oko brige sa stokom, poljoprivrednim poslovima i u poslovima po kući, bez