Federer izbačen sa Vimbldona! Mučenje i jedan od najtežih poraza Švajcarca u karijeri od lošije rangiranog tenisera

Sportal blic 07.07.2021

Hubert Hurkač je naneo jedan od najtežih grend slem poraza i plasirao se u polufinale Vimbldona.

Poljski teniser je slavio u tri seta, rezultatom 6:3, 7:6, 6:0. Švajcarac je tako završio takmičenje na Vimbldonu i još jednom pokazao kako nije u onoj prepoznatljivoj formi. U prvom setu je viđeno mnoštvo brejk lopti, ali i samo jedan oduzeti servis. Bio je šesti gem kada je Poljak stigao do 30:40, Federer je u servis gemu pre tog odbranio tri brejk prilike, a sada nije uspeo jednu - te je olakšao rivalu osvajanje seta. Drugi je bio znatno zanimljiviji, Rodžer