Uspešna generalka pred Tokio: Odbojkašice Srbije i treći put porazile Italiju uoči Olimpijskih igara

Sportal blic 09.07.2021

Ženska seniorska reprezentacija Srbije zabeležila je i treću pobedu nad Italijom, u poslednjoj pripremnoj utakmici pred odlazak na Olimpijske igre.

Srbija je u dvorani SC "Voždovac" na Banjici pred 1.000 gledalaca slavila sa 3:2, po setovima 25:18, 23:25, 24:26, 25:22 i 16:14 posle 119 minuta igre. Prvi set pripao je Srbiji na dominantan način. Od samog početka su naše odbojkašice preuzele inicijativu i povele prvo sa 5:1, pa sa 18:12, da bi na kraju osvojile set sa ubedljivih 25:18. U drugom setu vođena je velika borba, ali je Italiji u završnici bila konkretnija i izjednačila je rezultat na 1:1. Na početku