Jovana Arsić zauzela 15. Mesto u skifu: Tvig osvojila zlato na OI, Tuskos trijumfovao u muškoj konkurenciji

Kurir 30.07.2021

Veslačica Novog Zelanda Ema Tvig osvojila je danas zlatnu medalju u skifu na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Tvig je pobedila rezultatom 7:13,97 minuta. Srebrnu medalju osvojila je ruska takmičarka Hana Prakacen sa 3,42 sekunde zaostatka, a bronzu Magdalena Lobing iz Austrije sa 5,75 sekundi zaostatka. Srpska veslačica Jovana Arsić zauzela je 15. mesto u ukupnom plasmanu. U muškoj konkurenciji u skifu zlatnu medalju osvojio je grčki takmičar Stefanos Tuskos sa 6:40,45 minuta. Norvežanin Kjetil Borh osvojio je srebro sa 1,21 sekundom zaostatka, a bronzu je osvojio Damir