Košarkašice Srbije pobedile Južnu Koreju nakon neizvesne završnice: Plasman u četvrtfinale sa drugog mesta…

Nedeljnik 01.08.2021  |  Nedeljnik.rs

Thomas COEX / AFP / Profimedia Košarkašice Srbije pobedile su ekipu Južne Koreje rezultatom 65:61 u trećem meču turnira na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Sjajno su srpske reprezentativke krenule u utkamicu i, najviše zahvaljujući Aleksandri Crvendakić stekle ranu prednost. Na tri minuta pre kraja prvog poluvremena Srbija je vodila deset razlike protiv Koreje. Ipak, na kraju prve četvrtine, košarkašice Srbije su vodile 17-10. U međuvremenu su imale problema da malo stabilizuju igru posle brojnih promašaja, izgubljenih lopti, dopuštenih skokova u napadu rivalkama. Slično je viđeno i u drugujo deonici. Košarkašice