Nije bezbedno da se vrate kućama: Požar u blizini Peći još nije stavljen pod kontrolu
Blic 04.08.2021
![Nije bezbedno da se vrate kućama: Požar u blizini Peći još nije stavljen pod kontrolu](https://nstatic.net/img/logo/s/blic.png)
Policija u Peći saopštila je danas da požar u selu Veliki Štupeć u Rugovskoj klisuri još nije stavljen pod potpunu kontrolu.
Istovremeno, stanovnici su upozoreni da još nije bezbedno da se vrate svojim kućama, prenosi Kosovo pres. U saopštenju se navodi da su juče u popodnevnim časovima, nakon opasnosti koja je pretila nekim seoskim kućama od požara, stanovnici evakuisani a i dalje im nije dozvoljeno da se vrate svojim kućama, pošto rizik još nije prošao. Policija je apelovala na sve građane koji posećuju planinska područja Pećke regije, posebno na Prokletijama, da budu izuzetno oprezni