Индија дочекала злато, Чопра најбољи у бацању копља
Спорт клуб 07.08.2021 | Аутор:Марко Влаховић

Први пут још од 2008. године Индија је освојила олимпијско злато.
Та земља у суботу слави бацача копља Нераџа Чопру. Чопра је злато освојио бацивши копље 87 метара и 58 центиметара. Он је тај хитац имао у другом бацању, а већ се у првој серији видело да је Индијац спреман за злато. Тада је имао даљину 87 метара, три центиметра. Он је одмах од тог тренутка водио и нико није успео да достигне његову даљину. Нити један бацач није успео да дође ни до 87 метара. Сребро и бронза иду у Чешку. Јакуб Вадлејх је са 86 метара и 67












