Brazilcima fudbalska drama u Tokiju: Golom u produžetku odbranili olimpijsko zlato

Kurir 07.08.2021

Fudbaleri Brazila odbrani su titulu olimpijskih šampiona pošto su u finalu u Jokohami posle produžetaka pobedili selekciju Španije 2:1.

Trenutak odluke dogodio je na početku drugog podužetka u 108. minutu kad je Malkolm pobegao kapitenu Španaca Valjehu i iskosa matirao golmana Uniaia Simona za veliku pobedu. Prethodno, Brazil je poveo u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena kad je posle gužve i slabe intervencije španske odbrane najbolje reagovao Mateus Kunja i matirao protivničkog golmana. Španci su uzvratili u 62. minutu. Odlično je sa desne strane centrirao Karlos Soler, još bolje