Nemačka, Kup - Nova sezona, stari Haland! Prvo, pa het-trik!

Sportske.net 07.08.2021  |  Sportske.net

U poslednjoj večerašnjoj utakmici prve runde nemačkog Kupa, Dortmund je opravdao ulogu velikog favorita protiv trećeligaške ekipe Vehena u Vizbadenu i slavio rezultatom 3:0, a sva tri gola delo su fenomenalnog Norvežanina Erlinga Halanda.

Na vodeći gol Dortmunda čekalo se do 26. minuta, kada je Rojs asistirao, a Erling Haland pogodio za vođstvo od 1:0. Samo pet minuta kasnije penal za Dortmund, a naravno, realizovao ga je najbolji strelac ove ekipe Erling Haland i vođstvom Dortmunda od 2:0 završeno je prvo poluvreme. Posle samo šest minuta igre u drugom poluvremenu, Haland je stigao do het-trika. Reina mu je poslao loptu u sredinu ispred kaznenog prostora, Haland je nezadrživo krenuo ka golmanu