Novi Pazar u borbi za čistiji vazduh – menjaju se kotlovi, grade parkovi i sadi drveće
RTS 10.08.2021
![Novi Pazar u borbi za čistiji vazduh – menjaju se kotlovi, grade parkovi i sadi drveće](https://nstatic.net/img/logo/s/rts.png)
Novi Pazar je tokom protekle godine bio u vrhu gradova sa najzagađenijim vazduhom u Srbiji, što je alarmantni podatak s obzirom na to da je grad smešten između tri planine koje su pod šumama. U toku je realizacija nekoliko projekata koji bi to trebalo da promene, ali neophodno je uticati i na svest građana.
Podaci Agencije za zaštitu životne sredine i aplikacije koje pokazuju podatke o kvalitetu vazduha svrstali su Novi Pazar u gradove sa najlošijim vazduhom u Srbiji i tako je mesecima unazad. Nad rekom Raškom izvršen je svojevrsni ekocid, pa sada više liči na smetlište nego na reku. Problem je i nedostatak zelenila u urbanom delu grada, prašina na ulicama, a neretko i smeće. U toku je nekolicina projekata kojima bi Novopazarci mogli da ublaže ove probleme. Zamenik