Je li to raketa ili avion? Ne, to je desetogodišnji Omar Tomas koji leti stazom i ostavlja suparnike 50 metara iza sebe(video)
Večernje novosti 22.08.2021 | Novosti online

Foto: Printskrin Twitter/FloTrack On je to uspeo spektakularnom trkom na 400 metara na takmičenju Olimpijskih igara za mlade u organizaciji AAU (Amaterska atletska unija) u SAD.
Dečak je deonicu odradio zaista spektkularno u vremenu 55.74, a posebno je bila impresivna tehnika trčanja, imajući u vidu njegov uzrast. Nothing to see here...just a 10-year-old running a 55s 400m with perfect form. 👀 📺: https://t.co/LdvbQY96K4 pic.twitter.com/fTRLGryVMg — FloTrack (@FloTrack) August 20, 2021 Koliko je Omar superioran pokazuje podatak da je drugoplasiranog ostavio četiri sekunde iza sebe. Omar je priznao da je njegov sportski uzor Vejd van Niekerk