Maslak osvojio osmo mesto na Evropskom prvenstvu u Finskoj

InfoKG 23.08.2021  |  Branko Vukašinović

Karatista kluba “Junior”, Nikola Maslak osvojio je osmo mesto u kategoriji mlađih seniora do 21 godine, do 84 kilograma, na Evropskom prvenstvu u Finskoj. “Nikola ovoga puta nije imao sreće u žrebu, prvi meč je radio sa takmičarom iz Francuske, inače aktuelnim prvakom sveta i Evrope.

Nikola se borio, ali je prvi meč izgubio sa 3:0. Francuski takmičar je ušao u finale i omugućio je Nikoli da se bori za treće mesto. Jedan od mečeva za bronzu izgubio je od irskog takmičara. Inače, bitno je napomenuti da je Nikola jedan od najmlađih seniora u svojoj kategoriji sa tek napunjenih 18 godina”, saopštili su iz Karate kluba “Junior”. Na Evropskom prvenstvu u Finskoj učestvovalo je više od 1.000 takmičara iz 46 zemalje.