Nakon turbulencija, velika pobeda Srbije! Uz loše vesti - kapiten napustio Evropsko prvenstvo

Sportal blic 06.09.2021

Odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je u četvrtom kolu grupne faze Evropskog prvenstva reprezentaciju Portugala sa 3:1, po setovima 25:15, 25:21, 22:25 i 25:17.

Izabranici Slobodana Kovača su ovim trijumfom, kolo pre kraja grupne faze obezbedili plasman u osminu finala turnira, pošto sada imaju tri pobede, uz onaj poraz od domaćina, Poljske. Tokom prva dva seta meča protiv Portugala, "orlovi" su kontrolisali dešavanja na terenu i rezultat, a onda je usledio pad u igri u trećem setu, međutim, nisu dozvolili potpuni preokret, pošto su ubedljivom igrom u četvrtom setu stigli do konačnog trijumfa. Posle nešto sporijeg starta