LE: Lesteru malo 2:0, Kostić asistent, pobede Monaka i Liona

Vesti online 17.09.2021  |  Sport klub

Fudbaleri Lestera i Napolija remizirali su rezultatom 2:2 u derbiju prvog kola grupne faze Lige Evrope. Uvodne trijumfe ostvarili su francuski predstavnici Monako i Lion, kao i Olimpijakos, dok su preostala tri meča večernjeg programa okončana bez pobednika.

Derbi grupe C ujedno je bio i derbi uvodnog kola LE. Velika uzbuđenja viđena su na King Paueru. Lester je vodio sa 2:0, ali je Napoli uspeo da osvoji bod. Ajose Peres doveo je Lisice do prednosti u devetom minutu. Taj rezultat ostao je aktuelan veći deo utakmice. Domaćima je poništen gol u 59. koji je postigao Patson Daka, da bi samo pet minuta kasnije Harvi Barns povisio vođstvo engleskog tima. Posle toga je na scenu stupio Viktor Osimen. Nigerijski napadač je u