Iznenađenje u LŠ – Šerif pobedio Real usred Madrida

OK radio 29.09.2021  |  Tanjug, OK Radio

Fudbaleri Šerifa pobedili su u gostima Real Madrid sa 2:1, u drugom kolu Grupe D Lige šampiona. Šerif je poveo golom Jasura Jahšibojeva u 25. minutu. On je odlično reagovao na centaršut Kristijana sa leve strane, i glavom sa pet metara savladao golmana Reala Kurtou.

Real je do izjednačenja stigao u 65. minutu golom Karima Benzmeme iz penala. Oboren je bio Vinisijus Žunior a sudija Lorens Viser je nakon konsultovanja VAR-a pokazao na „belu tačku”. Benzema je realizovao penal preciznim šutem u levu stranu gola Šerifa, prenela je Beta. Pobedu Šerifu doneo je Sebastijan Til u 90. minutu, preciznim udarcem u leve rašlje gola Reala. U istoj grupi Šahtjor i Inter su odigrali nerešeno 0:0. Posle dva kola, Šerif je prvi sa dve pobede,