Brutalnom cenzurom Zapad ratuje protiv „oaza drugačijeg mišljenja“, vodeći svet u totalitarizam
Sputnik 29.09.2021
![Brutalnom cenzurom Zapad ratuje protiv „oaza drugačijeg mišljenja“, vodeći svet u totalitarizam](https://nstatic.net/img/logo/s/sputnik.png)
Neprestano zapadno „kroćenje“ ogromnog uticaja tehnoloških giganata koji upravljaju društvenim mrežama i manipulisanje pojmom „lažne vesti“ u političke svrhe, kulminirali su ućutkivanjem televizije „RT“ na „Jutjubu“. Čini se da se osnovni postulati demokratije urušavaju pred cenzurom, koja korak po korak društvo vodi u totalitarizam.
„Jutjub“ je u utorak trajno ukinuo oba kanala nemačkog „RT“-a sa 600.000 pretplatnika zbog navodnog kršenja uslova usluge. Visoki državni zvaničnici Rusije istakli su da se radi o cenzuri, a Ruska savezna služba za nadzor u oblasti komunikacija, IT i medija („Roskomnadzor“) uputila je zahtev „Guglu“ da što pre ukine sva ograničenja sa kanala i objasni zašto su uvedena. Ako „Gugl“, kao vlasnik popularne video-platforme zanemari zahtev za deblokiranje kanala „RT“-a