Naj u Beogradu: Najstarije dečje pozorište napunilo je 71. godinu, a u svojoj dugoj istoriji bilo je i zabranjeno jer "kvari decu"
Blic 15.10.2021 | Simona Stanković
![Naj u Beogradu: Najstarije dečje pozorište napunilo je 71. godinu, a u svojoj dugoj istoriji bilo je i zabranjeno jer "kvari…](https://nstatic.net/img/logo/s/blic.png)
Najstarije pozorište za decu pre dva dana je napunilo 71. godinu! "Na pozornici se prvo digne zavesa pa se tada odigrava drama.
U životu to drugačije biva: prvo se odigra drama pa se onda podigne zavesa" - kaže Branislav Nušić sa kojim nismo slučajno počeli ovu pozorišnu priču. Kao i mnoge pozorišne priče, priča o osnivanju pozorišta "Boško Buha" počinje od Branislava Nušića, koji je imao iskustva u upravljanju pozorišta. Naime, Nušić je inače bio i upravnik Kraljevskog pozorište, danas poznato kao Narodno pozorište u Beogradu. Sve vreme u odrastanju pozorišta "Boško Buha" odvijala se