Advokat Kavarić: Zabraniti nezakoniti skup u Podgorici, sprečiti najavu nasilja
Sputnik 18.10.2021
![Advokat Kavarić: Zabraniti nezakoniti skup u Podgorici, sprečiti najavu nasilja](https://nstatic.net/img/logo/s/sputnik.png)
Advokat Dalibor Kavarić pozvao je MUP Crne Gore da reaguje na osnovu Zakona o javnim skupovima i zabrani za večeras najavljeni protest u Podgorici zbog upisa Cetinjskog manastira u vlasništvo Mitropolije crnogorsko-primorske.
Kavarić je istakao da je reč o neprijavljenom i nezakonitom skupu i da bi ga trebalo zabraniti ukoliko ministar i direktor policije ne žele da, kako je naveo, „ponovo pomognu ekstremističkim i militantnim pojedincima kao na Cetinju, da ugroze javni red, mir i sigurnost života ljudi i imovine“. „Ukoliko to ne učine, biće jasno da nasilni ekstremisti ponovo imaju pomoć u najvišim zvaničnicima MUP-a i Uprave policije i to u ministru i direktoru policije“, napisao