Bledo izdanje Zdravlja na gostovanju Dinamiku

Južne vesti 28.10.2021  |  M. Mitić Južne vesti

Treći poraz ove sezone, a prvi na gostovanjima pretrpeli su košarkaši leskovačkog Zdravlja, koji su u Beogradu poraženi od ekipe Dinamika 77:68 (33:16, 25:19, 11:14, 8:19). ”Farmaceute” je poraza koštala loša igra u prvom poluvremenu, u kom su Leskovčani primili čak 55 poena.

Opravdali su ulogu favorita košarkaši Dinamika i došli do četvrte pobede u KLS-u, ali im je posao olakšala i sama ekipa Zdravlja, koja je odigrala svoje najslabije poluvreme u sezoni. Pogotovo je odbrana Leskovčana bila loša, što su izabranici Saše Nikitovića iskoristili da se razigraju. Već na poluvremenu bilo je 20 poena prednosti za domaću ekipu (55:35). Spustili su nivo igre košarkaši Dinamika u drugom poluvremenu, pa su košarkaši iz Leskovca imali priliku da