Аркан се оженио цецом у црногорској ношњи, а ево и зашто: Мало ко је знао његово право порекло, пред смрт је посетио отаџбину!

Курир 28.10.2021
Аркан се оженио цецом у црногорској ношњи, а ево и зашто: Мало ко је знао његово право порекло, пред смрт је посетио…

Арканов отац Вељко Ражнатовић, пуковник ЈНА и прослављени ослободилац Приштине, потомак је славног братства Ражнатовића са Цетиња.

С почетка Другог светског рата већина Ражнатовића пришла је партизанима, па су тако и две тетке покојног Жељка Ражнатовића носиле првоборачку споменицу. Иако рођен у Брежицама, у Словенији, а одрастао у Загребу и Панчеву, Аркан никада није заборавио одакле потиче. Они који га знају из дечачких дана кажу да је често са поносом истицао своје црногорско порекло. Као осамнаестогодишњака мајка Славка и отац Вељко проблематичног Жељка шаљу у Поморску школу у Котор.

Повезане вести »

Кључне речи

Хроника, најновије вести »