Bajern je gazda u Nemačkoj: Levandovski bolji od Halanda, Bavarci slavili u derbiju

Večernje novosti 04.12.2021  |  Č. Vuković

FOTO: AP/Tanjug Tim iz Minhena se na kraju radovao - 2:3 i na taj način jasno rivalima stavio do znanja da je on gazda u Nemačkoj, pošto se ovim trijumfom zacementirao na prvoj poziciji sa 34 boda, četiri više od "milionera".

Svega je bilo na ovoj utakmici - crveni karton, pet pogodaka, jedan preokret. Junak je bio fantastični Robert Levandovski koji je još jednom pokazao kako fudbalsko umeće poseduje. Počelo je žestoko na obe strane. Već u 5. mintutu domaćin je poveo preko DŽulijana Brandta, da bi četiri minuta kasnije na semfaoru pisalo 1:1. Strelac je bio sjajni Poljak kome je to bio 16 gol u Bundesligi. Bajern je u najboljem mogućem trenutku stigao do prednost. Igrao se 44. minut