Rubljov siguran, Rusija povela u finalu Dejvis kupa

N1 Info 05.12.2021  |  Autor:Nikola Novaković

Rusija je bolje otvorila finalni duel Dejvis kupa – ruska selekcija je povela 1-0 u ukupnom rezultatu pošto je u Madridu u prvom meču singla Andrej Rubljov opravdao ulogu velikog favorita i sa 2-0 u setovima bio bolji od Hrvata Borne Goje.

Po setovima bilo je 6:4, 7:6 (5) za Rusa posle 93 minuta tenisa u duelu petog i 279. igrača ATP liste. Rubljov je dobro servirao i nije dozvolio Hrvatu nijednu brejk-loptu na celom meču. U prvom setu je do brejka Rubljov došao u sedmom gemu, a brejk-prilike je imao u prvom i trećeg gemu. Prednost brejka Rubljiv je realizovao i posle druge set-lopte poveo sa 1-0 (6:4). I u drugom setu se Gojo mučio da zadrži servis bez problema – u prvom i trećem je „preživeo“