U dva dana, dva gola iz kornera - to može samo Serija a! Fudbaler Juventusa spektakularnim pogotkom zasenio Evropu! /video/

Sportal blic 05.12.2021

slavili su kao domaćini u meču 16. kola protiv Đenove sa 2:0, a meč je obeležio spektakularan pogodak Huana Kvadrada! Kolumbijski reprezentativac doveo je torinski klub u vođstvo u u devetom minutu, tako što je postigao pogodak direktno iz kornera.

Kvadrado je nakon udarca iz ugla sa leve strane iznenadio golmana „grifona“ Salvatorea Sirigua i praktično prepisao majstoriju Hakana Čalhanoglua koji je veče ranije takođe postigao gol iz kornera, u pobedi Intera nad Romom (3:0). Prednost stečenu u ranoj fazi utakmice Juve je sigurno čuvao do finiša, kada je u 82. minutu Paolo Dibala potvrdio trijumf domaćina, nakon asistencije Bernardeskija. „Stara dama“ je tako posle poraza od Atalante upisala i drugu uzastopnu